SZERZŐ
12
352
OLDAL

LEGFRISSEBB JOGSZABÁLYOK

ESETTANULMÁNYOK

HAMAROSAN ÉRKEZIK AZ IRATKEZELÉSI
KÉZIKÖNYV 2. KIADÁSA!
Az elmúlt 2-3 év jogszabályi változásai, a kormányzati infokommunikációs fejlesztések és az elektronikus ügyintézési lehetőségek robbanásszerű terjedése kézikönyvünk frissítését tette szükségessé. Már folynak az előkészületei a Minden, amit az iratkezelésről tudni kell című könyv 2. kiadásának. Várható megjelenés: 2020
TOTÁLIS IRATKEZELÉSI REFORM
Újdonságok, aktualitások – Az iratkezelési szakma legérdekesebb témái elméletben és gyakorlatban
1
IRATKEZELÉS-ALAPVETÉS
Kezdjük az alapoknál! Iratkezelési 1×1 kezdőknek és haladóknak az alapvető közigazgatási tudnivalókról. Bevezetjük az ügyiratkezelés világába!
2
JOGSZABÁLYI KÖRNYEZET
Még meg sem száradt a tinta a legfrissebb szabályozásokon… Az iratkezelést érintő aktuális jogszabályokat gyűjtöttük egy csokorba!
3
IRATTÁROZÁS, SELEJTEZÉS
Csak azt őrizze meg, ami valóban indokolt! Gyakorlati tippek a selejtezés és az irattározás megvalósításához, valamint irattári terv készítéséhez a szabályozási környezet maximális betartásával!
4
IRATKEZELÉSI GYAKORLAT
Átveszünk, érkeztetünk, bontunk, szkennelünk, végül szignálunk, iktatunk. Majd kifelé iktatás, kiadmányozás, expediálás és postázás. Ilyen egyszerű! Vagy mégsem?!
5
LEVÉLTÁRI ÁTADÁS
Gyakorlati tanácsok a levéltárba adásról, mind az ügyintéző, mind pedig a levéltár szemszögéből. Érvek pro és kontra az e-levéltárral kapcsolatban.
6
DIGITALIZÁLÁS
Kritikus láncszem az elektronikus iratkezelésben, pedig a fejlett technológia már adott: felületről indítható szkennelés, vonalkódos digitalizálás, OCR karakterfelismerő motorok.
7
ELEKTRONIKUS ALÁÍRÁS
Mikor van szükség hitelesítés-szolgáltatásra? Mi a különbség az elektronikus aláírás és digitális aláírás között? Most mindent megtudhat az eIDAS rendeletről e-aláírás szakértőnk segítségével!
8
ÖNKORMÁNYZATOK ÉS A KÖZPONTI
KÖZIGAZGATÁS
Bemutatjuk a Központi Érkeztető Rendszer (KÉR) működését, szabályozási környezetét és az önkormányzati szféra iratkezelési sajátosságait, de rávilágítunk az Önkormányzati ASP Központ fontosabb funkcióira is!
9
E-ÜGYINTÉZÉS
Rendet teszünk a fejekben! Az elmúlt két évben újabb és újabb mozaikszavakkal bővült az iratkezelés fogalomtára: postai SZEÜSZ, KEAESZ, KAÜ, RKTA, EDT, BKSZ. Értelmezzük őket!
10
KÖZOKIRATOK KEZELÉSE
Segítünk az ellenőrzés során jelesre teljesíteni! Megmutatjuk, mire figyeljen intézménye a közokiratok kezelésének kontrollja során, valamint áttekintjük, hogyan és milyen eszközökkel zajlik egy revízió a szervezeteknél!
11
IRATKEZELŐ RENDSZER BEVEZETÉSE
Ha elektronikus ügyiratkezelő szoftver bevezetését fontolgatja, a start előtt fogadjon el néhány jó tanácsot szakértőnktől! Kiválasztás, bevezetési módszertan, adatmigráció és rendszerintegráció… ezekre feltétlenül figyeljen!
12
FOGALOMTÁR, JOGSZABÁLYGYŰJTEMÉNY
Akár a matematikában a szorzótábla! Egy iratkezelési referensnek minden fogalommal és jogszabállyal tisztában kell lennie. Tudásanyagunkból bátran tanulhat, hatékony segítséget nyújtunk a napi feladatokhoz.

E könyv annak a felismerését hivatott szolgálni, hogy minden szervezetnek szüksége van hatékonyan, gazdaságosan és átláthatóan, a technológiai kihívásoknak megfelelően működő irat- és dokumentumkezelésre, amely a szervezet funkcionális működtetésének egyik meghatározó alapfolyamata.


DR. BODÓ ATTILA PÁL
Emberi Erőforrások Minisztériuma
főosztályvezető

OLVASSON BELE!
A jövő papírmentes, ezért iratkezelési szakkönyvünk a hagyományos nyomtatott forma mellett e-könyvként is elérhető. Tudásanyagunk most nyitott könyv néhány oldal erejéig. Mielőtt megrendeli, győződjön meg róla, hogy valóban precíz és átfogó iratkezelési szakmai anyag kerül a birtokába!